Pope John Participants in National Championships
NSIC / NBIN Participants AOC / NON / NBN Participants
George Peterson '01 200m 2001 Anthony LaMastro '06 Frosh Mile 2003
George Peterson '01 400m 2001 Justin Scheid '04 2 Mile 2003
Justin Scheid '04 2 Mile 2003 Anthony LaMastro '06 DMR 2003
Anthony LaMastro '06 DMR 2003 Michael Carhart '04 DMR 2003
Michael Carhart '04 DMR 2003 Mark Peterson '03 DMR 2003
Mark Peterson '03 DMR 2003 Justin Scheid '04 DMR 2003
Justin Scheid '04 DMR 2003 Michael Carhart '04 400m 2004
Chris Seabold '04 4 x 400m 2003 Justin Scheid '04 2 Mile 2004
Rob DeVasto '04 4 x 400m 2003 Anthony LaMastro '06 DMR 2004
Chris Fanelli '05 4 x 400m 2003 Michael Carhart '04 DMR 2004
Michael Carhart '04 4 x 400m 2003 Albert Taylor '05 DMR 2004
Rob DeVasto '04 SMR 2003 Justin Scheid '04 DMR 2004
Chris Fanelli '05 SMR 2003 Anthony LaMastro '06 4 x 1 Mile 2004
Steve Caprio '03 SMR 2003 Jeremy Scheid '07 4 x 1 Mile 2004
Chris Seabold '04 SMR 2003 Albert Taylor '05 4 x 1 Mile 2004
Michael Carhart '04 400m 2004 William Ehrhardt '05 4 x 1 Mile 2004
Justin Scheid '04 2 Mile 2004 Dan Allen '06 SMR 2005
Dan Allen '06 4 x 200m 2004 Bryan Downing '05 SMR 2005
Chris Seabold '04 4 x 200m 2004 Jason Harper '05 SMR 2005
Rob DeVasto '04 4 x 200m 2004 Anthony LaMastro '06 SMR 2005
Chris Fanelli '05 4 x 200m 2004 Jeremy Scheid '07 4 x 1 Mile 2005
Anthony LaMastro '06 4 x 800m 2004 Thomas Roy '06 4 x 1 Mile 2005
Albert Taylor '05 4 x 800m 2004 Anthony LaMastro '06 4 x 1 Mile 2005
Kevin O'Brien '04 4 x 800m 2004 Albert Taylor '05 4 x 1 Mile 2005
Justin Scheid '04 4 x 800m 2004 Anthony LaMastro '06 1 Mile 2006
Steve Kulsar '04 SMR 2004 Tom Roy '07 4 x 800m 2006
Mike Mazur '05 SMR 2004 Clay Smith '07 4 x 800m 2006
Rob DeVasto '04 SMR 2004 Tim Burns '07 4 x 800m 2006
Kevin O'Brien '04 SMR 2004 Anthony LaMastro '06 4 x 800m 2006
Anthony LaMastro '06 DMR 2004 Jeremy Scheid '07 4 x 1 Mile 2006
Chris Seabold '04 DMR 2004 Jon Juleus '08 4 x 1 Mile 2006
Albert Taylor '05 DMR 2004 Nick Beese '08 4 x 1 Mile 2006
Justin Scheid '04 DMR 2004 Tim Burns '07 4 x 1 Mile 2006
Jason Harper ' 05 60m 2005 Anthony LaMastro '06 DMR 2006
Anthony LaMastro '06 1 Mile 2005 Dan Allen '06 DMR 2006
Jeremy Scheid '07 5000m 2005 Clay Smith '07 DMR 2006
Dan Allen '06 SMR 2005 Tom Roy '07 DMR 2006
Jason Harper ' 05 SMR 2005 Jeremy Scheid '07 5000m 2007
Bryan Downing '05 SMR 2005 Jeremy Tucker '07 800m Med. 2007
Anthony LaMastro '06 SMR 2005 Jimmy Fiorello '07 800m Med. 2007
Albert Taylor '05 DMR 2005 Chris Thomas '08 800m Med. 2007
Peter Murphy '05 DMR 2005 Jeff Weiler '08 800m Med. 2007
Matt Carlson '06 DMR 2005 Tom Roy '07 4 x 1 Mile 2007
Tom Roy '07 DMR 2005 Tim Burns '07 4 x 1 Mile 2007
Anthony LaMastro '06 800m 2006 Jon Juleus '08 4 x 1 Mile 2007
Anthony LaMastro '06 1 Mile 2006 Clay Smith '07 4 x 1 Mile 2007
Jeremy Scheid '07 5000m 2006 Jeff Lacoste 1 Mile Fr. 2008
Dan Allen '06 PV 2006 Chris Thomas '08 HJ 2008
Tom Roy '07 4 x 800m 2006 Jon Hilgart '10 SMR 2008
Clay Smith '07 4 x 800m 2006 Jeff Weiler '08 SMR 2008
Matt Pezzulo '07 4 x 800m 2006 Dylan Hurley '11 SMR 2008
Tim Burns '07 4 x 800m 2006 Jon Juleus '08 SMR 2008
Tom Roy '07 DMR 2006 Kyle Johnson '09 4 x 400m 2009
Dan Allen '06 DMR 2006 Kyle Nelson '09 4 x 400m 2009
Clay Smith '07 DMR 2006 Greg Moore '10 4 x 400m 2009
Anthony LaMastro '06 DMR 2006 Dylan Hurley '11 4 x 400m 2009
Chris Thomas '08 HJ 2007 Jon Hilgart '10 800m Med. 2009
Jon Juleus '08 4 x 800m 2007 Jamaal Knight '10 800m Med. 2009
Robert Lennon '07 4 x 800m 2007 Kyle Johnson '09 800m Med. 2009
Tim Burns '07 4 x 800m 2007 Dylan Hurley '11 800m Med. 2009
Clay Smith '07 4 x 800m 2007 Jon Hilgart '10 SMR 2009
Jon Juleus '08 4 x 1 Mile 2007 Greg Moore '10 SMR 2009
Tim Burns '07 4 x 1 Mile 2007 Kyle Nelson '09 SMR 2009
Jeremy Scheid '07 4 x 1 Mile 2007 Dylan Hurley '11 SMR 2009
Clay Smith '07 4 x 1 Mile 2007 Corey Figueroa '11 4 x 400m 2010
Chris Thomas '08 HJ 2008 Christian Lavorgna '11 4 x 400m 2010
Chris Thomas '08 TJ 2008 Greg Moore '10 4 x 400m 2010
Jon Juleus '08 1 Mile 2008 Dylan Hurley '11 4 x 400m 2010
Ricky Okoye '09 Pentathlon 2009 Jon Hilgart '10 800m Med. 2010
Kyle Johson '09 4 x 400m 2009 Jamaal Knight '10 800m Med. 2010
Kyle Nelson '09 4 x 400m 2009 Greg Moore '10 800m Med. 2010
Greg Moore '10 4 x 400m 2009 Dylan Hurley '11 800m Med. 2010
Dylan Hurley '11 4 x 400m 2009 Jon Hilgart '10 SMR 2010
Jon Hilgart '10 SMR 2009 Greg Moore '10 SMR 2010
Greg Moore '10 SMR 2009 Dylan Hurley '11 SMR 2010
Kyle Nelson '09 SMR 2009 AJ Hanifin '10 SMR 2010
Dylan Hurley '11 SMR 2009 Cole Farrand '11 Shot Put EE 2010
Bobby Galante '13 1 Mile Fr. 2010 Cole Farrand '11 Shot Put 2011
Christian Lavorgna '11 Pentathlon 2010 Cole Farrand '11 Discus 2011
Dylan Hurley '11 4 x 200m 2010 Christian Lavorgna '11 Decathlon 2011
Greg Moore '10 4 x 200m 2010 Cole Farrand '11 800m Med. 2011
Jon Hilgart '10 4 x 200m 2010 Ryan Beebe '13 800m Med. 2011
Jamaal Knight 4 x 200m 2010 Mark Spillane '11 800m Med. 2011
Greg Moore '10 4 x 400m 2010 Dylan Hurley '11 800m Med. 2011
Christian Lavorgna '11 4 x 400m 2010 Chris Hatler '13 DMR 2011
Jamaal Knight 4 x 400m 2010 Lucas Steele '13 DMR 2011
Dylan Hurley '11 4 x 400m 2010 Dylan Hurley '11 DMR 2011
Jon Hilgart '10 SMR 2010 Nick Bertoline '12 DMR 2011
Greg Moore '10 SMR 2010 Jon Wright '12 Octathlon 2012
Kyle Nelson '09 SMR 2010 Nick Bertoline '12 4 x 800m 2012
Dylan Hurley '11 SMR 2010 Anthony Lacey '12 4 x 800m 2012
Dylan Hurley '11 400m 2011 Peter Spinks '13 4 x 800m 2012
Nick Bertoline '12 4 x 800m EE 2011 Chris Hatler '13 4 x 800m 2012
Chris Hatler '13 4 x 800m EE 2011 Scott Meehan '14 4 x 1 Mile 2012
Anthony Lacey '12 4 x 800m EE 2011 Joe Galica '12 4 x 1 Mile 2012
Reid Thomas '11 4 x 800m EE 2011 Michael Campbell '14 4 x 1 Mile 2012
Nick Bertoline '12 4 x 800m 2012 Peter Spinks '13 4 x 1 Mile 2012
Anthony Lacey '12 4 x 800m 2012 Raul Green '13 800m Med. 2012
Peter Sprinks '13 4 x 800m 2012 Ryan Beebe '13 800m Med. 2012
Chris Hatler '13 4 x 800m 2012 Lucas Steele '13 800m Med. 2012
Jon Reilly '13 SH 2012 Joshua Thomlinson-Aaron '12 800m Med. 2012
Jon Wright '12 SH 2012 Nick Bertoline '12 DMR 2012
Chris Kuras '14 SH 2012 Lucas Steele '13 DMR 2012
Alex Kimble '12 SH 2012 Anthony Lacey '12 DMR 2012
Ryan Beebe '13 SMR EE 2012 Chris Hatler '13 DMR 2012
Danny Lacey '14 SMR EE 2012 Sean Cobo '14 4 x 800m EE 2012
Jon Wright '12 SMR EE 2012 Danny Lacey '14 4 x 800m EE 2012
Lucas Steele '13 SMR EE 2012 Jeff Peters '12 4 x 800m EE 2012
Raul Green '13 200m 2013 John Willemson '14 4 x 800m EE 2012
Scott Meehan '14 2 Mile EE 2013 Peter Spinks '13 2k Steeple 2013
Raul Green '13 4 x 200m 2013 Tim Schanstra '14 Decathlon 2013
Jon Reilly '13 4 x 200m 2013 Raul Green '13 SMR 2013
Ryan Beebe '13 4 x 200m 2013 Jon Reilly '13 SMR 2013
Tim Schanstra '14 4 x 200m 2013 Patrick Mekongo '13 SMR 2013
Raul Green '13 SMR 2013 Chris Hatler '13 SMR 2013
Jon Reilly '13 SMR 2013 Peter Spinks '13 DMR 2013
Lucas Steele '13 SMR 2013 Lucas Steele '13 DMR 2013
Chris Hatler '13 SMR 2013 John Willemson '14 DMR 2013
Peter Sprinks '13 DMR 2013 Chris Hatler '13 DMR 2013
Lucas Steele '13 DMR 2013 Ryan Beebe '13 Swedish 2013
John Willemsen '14 DMR 2013 Raul Green '13 Swedish 2013
Chris Hatler '13 DMR 2013 Jon Reilly '13 Swedish 2013
Michael Campbell '14 4 x 800m EE 2013 Patrick Meongo '13 Swedish 2013
Jon Buck '15 4 x 800m EE 2013 Jon Reilly '13 110HH EE 2013
Sean Cobo '14 4 x 800m EE 2013 Kevin Good '13 4 x 800m EE 2013
Kevin Good '13 4 x 800m EE 2013 Steve Skydel '15 4 x 800m EE 2013
Scott Meehan '14 5000m 2014 Sean Cobo '14 4 x 800m EE 2013
Tim Schanstra '14 Pentathlon 2014 Jon Buck '15 4 x 800m EE 2013
Jon Buck '15 4 x 800m EE 2014 Michael Campbell '14 DMR EE 2013
John Willemsen '14 4 x 800m EE 2014 Sean Cobo '14 DMR EE 2013
Sean Cobo '14 4 x 800m EE 2014 Jon Buck '15 DMR EE 2013
Michael Campbell '14 4 x 800m EE 2014 Scott Meehan '14 DMR EE 2013
James O'Brien '17 4 x 800m EE 2015 Tim Schanstra '14 Decathlon 2014
Jon Buck '15 4 x 800m EE 2015 Chris Drace '15 4 x 1 Mile 2014
Chris Drace '15 4 x 800m EE 2015 Michael Campbell '14 4 x 1 Mile 2014
Steve Skydel '15 4 x 800m EE 2015 Tim McGovern '14 4 x 1 Mile 2014
Thomas Perretta '17 4 x 800m 2016 Scott Meehan '14 4 x 1 Mile 2014
Brian Warsh '16 4 x 800m 2016 Michael Campbell '14 1 Mile EE 2014
James O'Brien '17 4 x 800m 2016 Chris Drace '15 4 x 800m EE 2014
Jimmy Zignorski '18 4 x 800m 2016 Jon Buck '15 4 x 800m EE 2014
Christian Izien '18 SMR 2017 Steve Skydel '15 4 x 800m EE 2014
John Novak '18 SMR 2017 Sean Cobo '14 4 x 800m EE 2014
James O'Brien '17 SMR 2017 James O'Brien '17 4 x 800m 2015
Thomas Perretta '17 SMR 2017 Chris Drace '15 4 x 800m 2015
Jimmy Zignorski '18 4 x 800m EE 2017 Steve Skydel '15 4 x 800m 2015
James O'Brien '17 4 x 800m EE 2017 Jon Buck '15 4 x 800m 2015
Trevor Potts '18 4 x 800m EE 2017 Charlie Hatler '15 Javelin EE 2015
Thomas Perretta '17 4 x 800m EE 2017 Jon Buck '15 DMR EE 2015
Shayne Harrell '15 DMR EE 2015
James O'Brien '17 DMR EE 2015
Chris Drace '15 DMR EE 2015
Noah Sharp 400m Fr. 2015
Brian Warsh '16 4 x 800m EE 2016
James O'Brien '17 4 x 800m EE 2016
Jimmy Zignorski '18 4 x 800m EE 2016
Thomas Perretta '17 4 x 800m EE 2016
John Novak '18 800m Med. EE 2016
Taj Jones '19 800m Med. EE 2016
Dan Mulkerin '16 800m Med. EE 2016
Noah Sharp 800m Med. EE 2016
Kyle Frey '17 SMR EE 2016
Dan Mulkerin '16 SMR EE 2016
James O'Brien '17 SMR EE 2016
Thomas Perretta '17 SMR EE 2016
Taj Jones '19 Long Jump Fr. 2016
Sam Darrell '18 800m Med. 2017
Christian Izien '18 800m Med. 2017
John Novak '18 800m Med. 2017
Brian Dolan '17 800m Med. 2017
Sam Darrell '18 Swedish 2017
Christian Izien '18 Swedish 2017
John Novak '18 Swedish 2017
Brian Dolan '17 Swedish 2017
Liam McHale '19 4 x 800m EE 2017
Trevor Potts '18 4 x 800m EE 2017
Thomas Perretta '17 4 x 800m EE 2017
James O'Brien '17 4 x 800m EE 2017