Pope John Participants in National Championships
NSIC / NBIN Participants AOC / NON / NBON Participants
Emily Bienko '96 Pentathlon 1995 Samantha Beese '02 2k Steeplechase 2002
Emily Bienko '96 Pentathlon 1996 Franny Morro '04 2k Steeplechase 2002
Vicky Melroy '05 Shot Put 2004 Katy Wood '02 4 x 800m 2002
Samantha Bell '06 4 x Mile 2004 Katherine Hamon '02 4 x 800m 2002
Elizabeth So '06 4 x Mile 2004 Caitlin O'Brien '02 4 x 800m 2002
Franny Morro '04 4 x Mile 2004 Kaley Guthrie '04 4 x 800m 2002
Lara Heigis '07 4 x Mile 2004 Samantha Spence '04 SMR 2002
Noelle Marra '06 4 x 400m 2005 Kelly McWilliams '03 SMR 2002
Alexandra Bush '07 4 x 400m 2005 Katie Bieganousky '04 SMR 2002
Carolyn Bieganousky '07 4 x 400m 2005 Kaley Guthrie '04 SMR 2002
Rachel Posthumus '06 4 x 400m 2005 Ashley Moormann '04 Javelin 2004
Samantha Bell '06 4x 800m 2005 Franny Morro '04 4 x Mile 2004
Carolyn Bieganousky '07 4x 800m 2005 Elizabeth So '06 4 x Mile 2004
Alexandra Bush '07 4x 800m 2005 Brynn Merritt '06 4 x Mile 2004
Sarah Abbott '05 4x 800m 2005 Lara Heigis '07 4 x Mile 2004
Sarah Abbott '05 4 x Mile 2005 Brynn Merritt '06 DMR 2004
Elizabeth So '06 4 x Mile 2005 Katie Bieganousky '04 DMR 2004
Alessandra LaMastro '06 4 x Mile 2005 Carolyn Bieganousky '07 DMR 2004
Brynn Merritt '06 4 x Mile 2005 Lara Heigis '07 DMR 2004
Sarah Abbott '05 DMR 2005 Carolyn Bieganousky '07 4 x 400m 2005
Rachel Posthumus '06 DMR 2005 Noelle Marra '06 4 x 400m 2005
Samantha Bell '06 DMR 2005 Alexandra Bush '07 4 x 400m 2005
Brynn Merritt '06 DMR 2005 Rachel Posthumus '07 4 x 400m 2005
Lauren Bariexca '07 800m 2006 Sarah Abbott '05 4 x 800m 2005
Kim Bannat '06 High Jump 2006 Brynn Merritt '06 4 x 800m 2005
Briana Perez '06 Shot Put 2006 Alexandra Bush '07 4 x 800m 2005
Noelle Marra '06 SH 2006 Lara Heigis '07 4 x 800m 2005
Carolyn Bieganousky '07 SH 2006 Alessandra LaMastro '06 4 x Mile 2005
Emily Smith '07 SH 2006 Brynn Merritt '06 4 x Mile 2005
Sarah Bieganousky '09 SH 2006 Elizabeth So '06 4 x Mile 2005
Tara Downing '07 4 x 200m 2006 Lara Heigis '07 4 x Mile 2005
Rachel Posthumus '06 4 x 200m 2006 Jenny Heigis '09 Mile Fr. 2006
Carolyn Bieganousky '07 4 x 200m 2006 Tara Downing '07 4 x 400m 2006
Emily Carrollo '09 4 x 200m 2006 Laura Loechner '08 4 x 400m 2006
Lauren Bariexca '07 4x 800m 2006 Carolyn Bieganousky '07 4 x 400m 2006
Brynn Merritt '06 4x 800m 2006 Alexandra Bush '07 4 x 400m 2006
Alexandra Bush '07 4x 800m 2006 Lauren Bariexca '07 4 x 800m 2006
Lara Heigis '07 4x 800m 2006 Brynn Merritt '06 4 x 800m 2006
Casey Keller '08 4 x Mile 2006 Alexandra Bush '07 4 x 800m 2006
Jenny Heigis '09 4 x Mile 2006 Lara Heigis '07 4 x 800m 2006
Kelsey Murphy '07 4 x Mile 2006 Casey Keller '08 4 x Mile 2006
Elizabeth So '06 4 x Mile 2006 Ciara Vanness '09 4 x Mile 2006
Tara Downing '07 SMR 2006 Kelsey Murphy '07 4 x Mile 2006
Carolyn Bieganousky '07 SMR 2006 Alessandra LaMastro '06 4 x Mile 2006
Emily Carrollo '09 SMR 2006 Tara Downing '07 SMR 2006
Brynn Merritt '06 SMR 2006 Noelle Marra '06 SMR 2006
Lauren Bariexca '07 DMR 2006 Rachel Posthumus '06 SMR 2006
Rachel Posthumus '06 DMR 2006 Laura Loechner '08 SMR 2006
Alexandra Bush '07 DMR 2006 Lauren Bariexca '07 DMR 2006
Lara Heigis '07 DMR 2006 Rachel Posthumus '06 DMR 2006
Lauren Bariexca '07 800m 2007 Alexandra Bush '07 DMR 2006
Sarah Bieganousky '09 4 x 400m 2007 Lara Heigis '07 DMR 2006
Tara Downing '07 4 x 400m 2007 Lauren Bariexca '07 800m 2007
Alexandra Bush '07 4 x 400m 2007 Melissa Romero '09 Javelin 2007
Emily Carrollo '09 4 x 400m 2007 Lauren Bariexca '07 4 x 400m 2007
Lauren Bariexca '07 4x 800m 2007 Sarah Bieganousky '09 4 x 400m 2007
Sarah Cariati '09 4x 800m 2007 Tara Downing '07 4 x 400m 2007
Emily Carrollo '09 4x 800m 2007 Emily Carrollo '09 4 x 400m 2007
Lara Heigis '07 4x 800m 2007 Lauren Bariexca '07 4 x 800m 2007
Lauren Bariexca '07 4 x Mile 2007 Lara Heigis '07 4 x 800m 2007
Kelsey Murphy '07 4 x Mile 2007 Sarah Cariati '09 4 x 800m 2007
Sarah Cariati '09 4 x Mile 2007 Emily Carrollo '09 4 x 800m 2007
Lara Heigis '07 4 x Mile 2007 Tara Downing '07 SMR 2007
Tara Downing '07 SMR 2007 Alexandra Bush '07 SMR 2007
Caitlyn Lees '08 SMR 2007 Sarah Bieganousky '09 SMR 2007
Sarah Bieganousky '09 SMR 2007 Emily Carrollo '09 SMR 2007
Emily Carrollo '09 SMR 2007 Jenny Heigis '09 5000m 2008
Lauren Bariexca '07 DMR 2007 Melissa Romero '09 Javelin 2008
Alexandra Bush '07 DMR 2007 Amanda Banas '11 SMR 2008
Sarah Cariati '09 DMR 2007 Erin Smith '10 SMR 2008
Lara Heigis '07 DMR 2007 Sarah Bieganousky '09 SMR 2008
Laura Loechner '08 4 x 400m 2008 Emily Carrollo '09 SMR 2008
Kelsey Steele '11 4 x 400m 2008 Jenny Heigis '09 DMR 2008
Sarah Bieganousky '09 4 x 400m 2008 Sarah Bieganousky '09 DMR 2008
Emily Carrollo '09 4 x 400m 2008 Emily Carrollo '09 DMR 2008
Laura Loechner '08 4x 800m 2008 Sarah Cariati '09 DMR 2008
Sarah Bieganousky '09 4x 800m 2008 Paige Boehmcke '09 4 x 800m EE 2008
Sarah Cariati '09 4x 800m 2008 Ashton Weiler '10 4 x 800m EE 2008
Jenny Heigis '07 4x 800m 2008 Kelsey Steele '11 4 x 800m EE 2008
Paige Boehmcke '09 4 x 1 Mile 2008 Sarah Cariati '09 4 x 800m EE 2008
Cat Carey '10 4 x 1 Mile 2008 Emily Carrollo '09 400m 2009
Ashton Weiler '10 4 x 1 Mile 2008 Melissa Romero '09 Javelin 2009
Ciara Vanness '09 4 x 1 Mile 2008 Paige Boehmcke '09 4x 800m 2009
Erin Smith '10 SMR 2008 Ashton Weiler '10 4x 800m 2009
Kelsey Steele '11 SMR 2008 Sarah Cariati '09 4x 800m 2009
Sarah Bieganousky '09 SMR 2008 Emily Carrollo '09 4x 800m 2009
Emily Carrollo '09 SMR 2008 Marissa Galante '10 4 x Mile 2009
Sarah Cariati '09 1 Mile 2009 Tess Keller '12 4 x Mile 2009
Jenny Heigis '07 2 Mile 2009 Ashton Weiler '10 4 x Mile 2009
Amanda Banas '11 4 x 400m 2009 Paige Boehmcke '09 4 x Mile 2009
Ashley Taylor '10 4 x 400m 2009 Amanda Banas '11 SMR 2009
Kelsey Steele '11 4 x 400m 2009 Devin Smith '12 SMR 2009
Devin Smith '12 4 x 400m 2009 Ashley Taylor '10 SMR 2009
Marissa Galante '10 4x 800m 2009 Emily Carrollo '09 SMR 2009
Ashton Weiler '10 4x 800m 2009 Marissa Galante '10 DMR 2009
Sarah Cariati '09 4x 800m 2009 Sarah Bieganousky '09 DMR 2009
Sarah Bieganousky '09 4x 800m 2009 Emily Carrollo '09 DMR 2009
Marissa Galante '10 4 x 1 Mile 2009 Sarah Cariati '09 DMR 2009
Sarah Cariati '09 4 x 1 Mile 2009 Ashley Taylor '10 4 x 400m EE 2009
Paige Boehmcke '09 4 x 1 Mile 2009 Kelsey Steele '11 4 x 400m EE 2009
Jenny Heigis '07 4 x 1 Mile 2009 Devin Smith '12 4 x 400m EE 2009
Alisa Lolk '10 SH 2010 Paige Boehmcke '09 4 x 400m EE 2009
Jackie Olmstead '10 SH 2010 Marissa Galante '10 5000m 2010
Caitlin Lavorgna '11 SH 2010 Tess Keller '12 DMR 2010
Shannon Reilly '11 SH 2010 Katie McIntyre '13 DMR 2010
Megan Gallagher '12 4 x 400m 2010 Ashton Weiler '10 DMR 2010
Katie McIntyre '13 4 x 400m 2010 Marissa Galante '10 DMR 2010
Kelsey Steele '11 4 x 400m 2010 Michelle Litterio '11 Javelin EE 2010
Ashley Taylor '10 4 x 400m 2010 Megan Gallagher '12 4 x 400m EE 2010
Marissa Galante '10 4 x 800m 2010 Michelle Litterio '11 4 x 400m EE 2010
Tess Keller '12 4 x 800m 2010 Katie McIntyre '13 4 x 400m EE 2010
Michelle Litterio '11 4 x 800m 2010 Ashley Taylor '10 4 x 400m EE 2010
Ashton Weiler '10 4 x 800m 2010 Devin Smith '12 4 x 400m 2011
Tess Keller '12 DMR 2010 Katie McIntyre '13 4 x 400m 2011
Michelle Litterio '11 DMR 2010 Vicky Sheridan '14 4 x 400m 2011
Ashton Weiler '10 DMR 2010 Megan Gallagher '12 4 x 400m 2011
Marissa Galante '10 DMR 2010 Kaela Earrusso '13 4 x Mile 2011
Rachel Lees '11 High Jump 2011 Nina Poccia '12 4 x Mile 2011
Devin Smith '12 SMR 2011 Kim Katzgrau '12 4 x Mile 2011
Nicole Sarao '14 SMR 2011 Tess Keller '12 4 x Mile 2011
Katie McIntyre '13 SMR 2011 Nicole Sarao '14 800m Med 2011
Tess Keller '12 SMR 2011 Megan Gallagher '12 800m Med 2011
Jordan O'Brien '14 Frosh 400m 2011 Devin Smith '12 800m Med 2011
Vicky Sheridan '14 Frosh 400m 2011 Katie McIntyre '13 800m Med 2011
Jordan O'Brien '14 4 x 400m EE 2011 Devin Smith '12 SMR 2011
Megan Gallagher '12 4 x 400m EE 2011 Megan Gallagher '12 SMR 2011
Vicky Sheridan '14 4 x 400m EE 2011 Katie McIntyre '13 SMR 2011
Katie McIntyre '13 4 x 400m EE 2011 Tess Keller '12 SMR 2011
Kaela Earrusso '13 4 x 800m EE 2011 Rachel Lees '11 HJ EE 2011
Calleigh Higgins '14 4 x 800m EE 2011 Michelle Litterio '11 Javelin EE 2011
Nina Poccia '12 4 x 800m EE 2011 Madison Zavoda '13 Javelin EE 2011
Tess Keller '12 4 x 800m EE 2011 Kaela Earrusso '13 4 x 800m EE 2011
Jordan O'Brien '14 4 x 400m 2012 Jordan O'Brien '14 4 x 800m EE 2011
Katie McIntyre '13 4 x 400m 2012 Vicky Sheridan '14 4 x 800m EE 2011
Megan Gallagher '12 4 x 400m 2012 Calleigh Higgins '14 4 x 800m EE 2011
Devin Smith '12 4 x 400m 2012 Nina Poccia '12 5000m 2012
Kim Katzgrau '12 4 x 1 Mile 2012 Jordan O'Brien '14 4 x 400m 2012
Nina Poccia '12 4 x 1 Mile 2012 Megan Gallagher '12 4 x 400m 2012
Kaela Earrusso '13 4 x 1 Mile 2012 Vicky Sheridan '14 4 x 400m 2012
Tess Keller '12 4 x 1 Mile 2012 Erin Jankowski '12 4 x 400m 2012
Nicole Sarao '14 SMR 2012 Vicky Sheridan '14 4 x 800m 2012
Katie McIntyre '13 SMR 2012 Erin Jankowski '12 4 x 800m 2012
Vicky Sheridan '14 SMR 2012 Calleigh Higgins '14 4 x 800m 2012
Calleigh Higgins '14 SMR 2012 Tess Keller '12 4 x 800m 2012
Nina Poccia '12 DMR 2012 Grace Grieco '13 SH 2012
Devin Smith '12 DMR 2012 Dina Naphor '14 SH 2012
Erin Jankowski '12 DMR 2012 Stephanie Wager '13 SH 2012
Tess Keller '12 DMR 2012 Alanna Hitscherich '14 SH 2012
Alanna Hitscherich '14 60m HH EE 2012 Nicole Sarao '14 800m Med 2012
Dina Naphor '14 60m HH EE 2012 Alanna Hitscherich '14 800m Med 2012
Marissa Evans '14 4 x 400m 2013 Katie McIntyre '13 800m Med 2012
Vicky Sheridan '14 4 x 400m 2013 Devin Smith '12 800m Med 2012
Jordan O'Brien '14 4 x 400m 2013 Devin Smith '12 SMR 2012
Katie McIntyre '13 4 x 400m 2013 Megan Gallagher '12 SMR 2012
Dina Naphor '14 SH 2013 Katie McIntyre '13 SMR 2012
Alanna Hitscherich '14 SH 2013 Tess Keller '12 SMR 2012
Katlyn Rymarzow '15 SH 2013 Nicole Sarao '14 Swedish 2012
Stephanie Wager '13 SH 2013 Jordan O'Brien '14 Swedish 2012
Marissa Evans '14 SMR 2013 Devin Smith '12 Swedish 2012
Nicole Sarao '14 SMR 2013 Katie McIntyre '13 Swedish 2012
Katie McIntyre '13 SMR 2013 Madison Zavoda '13 Javelin EE 2012
Calleigh Higgins '14 SMR 2013 Morgan Schiksnis '14 Javelin EE 2012
Dina Naphor '14 60m HH EE 2013 Kim Katzgrau '12 4 x 800m EE 2012
Alanna Hitscherich '14 Triple Jump EE 2013 Blaire Bernstein '14 4 x 800m EE 2012
Katlyn Rymarzow '15 Pole Vault EE 2013 Becky Scairpon '14 4 x 800m EE 2012
Calleigh Higgins '14 4 x 800m EE 2013 Kaela Earrusso '13 4 x 800m EE 2012
Beth Dauer '13 4 x 800m EE 2013 Vicky Sheridan '14 400 IH 2013
Vicky Sheridan '14 4 x 800m EE 2013 Katlyn Rymarzow '15 SH 2013
Kaela Earrusso '13 4 x 800m EE 2013 Alanna Hitscherich '14 SH 2013
Katlyn Rymarzow '15 Pole Vault 2014 Stephanie Wager '13 SH 2013
Marissa Evans '14 4 x 400m 2014 Dina Naphor '14 SH 2013
Lizzie Klein '14 4 x 400m 2014 Dina Naphor '14 800m Med 2013
Vicky Sheridan '14 4 x 400m 2014 Alanna Hitscherich '14 800m Med 2013
Calleigh Higgins '14 4 x 400m 2014 Nicole Sarao '14 800m Med 2013
Alanna Hitscherich '14 SH 2014 Katie McIntyre '13 800m Med 2013
Katlyn Rymarzow '15 SH 2014 Marissa Evans '14 SMR 2013
Vicky Sheridan '14 SH 2014 Jordan O'Brien '14 SMR 2013
Dina Naphor '14 SH 2014 Katie McIntyre '13 SMR 2013
Jordan O'Brien '14 SMR 2014 Calleigh Higgins '14 SMR 2013
Nicole Sarao '14 SMR 2014 Dina Naphor '14 Swedish 2013
Marissa Evans '14 SMR 2014 Nicole Sarao '14 Swedish 2013
Calleigh Higgins '14 SMR 2014 Lizzie Klein '14 Swedish 2013
Alanna Hitscherich '14 Triple Jump EE 2014 Vicky Sheridan '14 Swedish 2013
Becky Scairpon '14 4 x 800m EE 2014 Marissa Evans '14 400 IH EE 2013
Abby Keller '16 4 x 800m EE 2014 Katlyn Rymarzow '15 Pole Vault EE 2013
Karleigh Williams '16 4 x 800m EE 2014 Madison Zavoda '13 Discus EE 2013
Vicky Sheridan '14 4 x 800m EE 2014 Madison Zavoda '13 Javelin EE 2013
Katlyn Rymarzow '15 Pole Vault EE 2015 Morgan Schiksnis '14 Javelin EE 2013
Hanneke Penraat '19 DMR 2016 Becky Scairpon '14 4 x 800m EE 2013
Emma Valiante '18 DMR 2016 Beth Dauer '13 4 x 800m EE 2013
Abby Keller '16 DMR 2016 Kaela Earrusso '13 4 x 800m EE 2013
Abigail Post '17 DMR 2016 Abby Keller '16 4 x 800m EE 2013
Emma Myer '19 DMR 2017 Calleigh Higgins '14 800m 2014
Emily Albright '18 DMR 2017 Marissa Evans '14 400 IH 2014
Grace Campbell '18 DMR 2017 Dina Naphor '14 SH 2014
Abigail Post '17 DMR 2017 Katlyn Rymarzow '15 SH 2014
Emma Myer '19 4 x Mile 2017 Vicky Sheridan '14 SH 2014
Anna Campbell '17 4 x Mile 2017 Alanna Hitscherich '14 SH 2014
Grace Campbell '18 4 x Mile 2017 Dina Naphor '14 800m Med 2014
Abigail Post '17 4 x Mile 2017 Nicole Sarao '14 800m Med 2014
Anna Campbell '17 2 Mile EE 2017 Lizzie Klein '14 800m Med 2014
Vicky Sheridan '14 800m Med 2014
Lizzie Klein '14 SMR 2014
Jordan O'Brien '14 SMR 2014
Marissa Evans '14 SMR 2014
Calleigh Higgins '14 SMR 2014
Dina Naphor '14 Swedish 2014
Nicole Sarao '14 Swedish 2014
Jordan O'Brien '14 Swedish 2014
Vicky Sheridan '14 Swedish 2014
Alanna Hitscherich '14 High Jump EE 2014
Katlyn Rymarzow '15 Pole Vault EE 2014
Alanna Hitscherich '14 Triple Jump EE 2014
Danielle Line '17 Javelin EE 2014
Victoria Perez '15 Javelin EE 2014
Stephanie Buck '16 4 x 800m EE 2014
Becky Scairpon '14 4 x 800m EE 2014
Karleigh Williams '16 4 x 800m EE 2014
Abby Keller '16 4 x 800m EE 2014
Katlyn Rymarzow '15 Pole Vault EE 2015
Danielle Line '17 Javelin EE 2015
Nicole Barnett '16 4 x 800m EE 2015
Abby Keller '16 4 x 800m EE 2015
Jenna Roney '16 4 x 800m EE 2015
Stephanie Buck '16 4 x 800m EE 2015
Abby Keller '16 DMR EE 2015
Morgan Thatcher '16 DMR EE 2015
Stephanie Buck '16 DMR EE 2015
Elizabeth Henning '16 DMR EE 2015
Elizabeth Henning '16 4 x Mile 2016
Anna Campbell '17 4 x Mile 2016
Sara Pinsonault '16 4 x Mile 2016
Abigail Post '17 4 x Mile 2016
Morgan Thatcher '16 800m Med 2016
Maddie McNally '18 800m Med 2016
Kristen Kimble '19 800m Med 2016
Stephanie Buck '16 800m Med 2016
Morgan Thatcher '16 SMR 2016
Jenna Roney '16 SMR 2016
Stephanie Buck '16 SMR 2016
Abby Keller '16 SMR 2016
Danielle Line '17 Javelin EE 2016
Grace Campbell '18 4 x 800m EE 2016
Emma Myer '19 4 x 800m EE 2016
Corinne Dolan '17 4 x 800m EE 2016
Abby Keller '16 4 x 800m EE 2016
Anna Campbell '17 5000m 2017
Abigail Post '17 2k Steeplechase 2017
Emma Myer '19 4 x Mile 2017
Abigail Post '17 4 x Mile 2017
Grace Campbell '18 4 x Mile 2017
Anna Campbell '17 4 x Mile 2017